
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Height | 711.2 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.45 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 1.7 dB |
| Bandwidth | 100 MHz |
Stock: 1038
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36250
Ext.Price$0.36250
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36250 | $0.36250 |
| 10 | $0.18125 | $1.81250 |
| 50 | $0.16060 | $8.03000 |
| 100 | $0.14230 | $14.23000 |
| 500 | $0.12107 | $60.53500 |
| 1000 | $0.10301 | $103.01000 |
| 3000 | $0.09543 | $286.29000 |
| 5000 | $0.08840 | $442.00000 |
